Korony na przednich zębach

Praca obejmowała wymianę nieestetycznych koron porcelanowych na podbudowie metalowej, wykonanych wiele lat temu na martwych (leczonych kanałowo) zębach. Celem wzmocnienia zębów wykonano również wkłady koronowo – korzeniowe.

Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej. Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.
 Na zdjęciach powyżej i poniżej widzimy stan przed rozpoczęciem pracy. Problemy  z estetyką: źle dobrany kolor oraz ciemne obwódki widoczne wokół koron.
 Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.  Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.
Problem z kolorem wynika w dużym stopniu z konieczności ukrycia pod warstwą porcelany ciemnej, metalowej konstrukcji korony.
 Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.  Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.
Problem z ciemnymi obwódkami wynika z nieprawidłowej preparacji zębów – zęby w części przyszyjkowej zostały opracowane zbyt płytko.
 Stan po usunięciu koron i opracowaniu zębów pod wkłady koronowo – korzeniowe. Widzimy przebarwienia tkanki zębów spowodowane przez starego typu materiały do leczenia kanałowego.   Stan po opracowaniu zębów pod wkłady koronowo – korzeniowe.
 Estetyczne wkłady koronowo – korzeniowe z kompozytu. Gipsowy model zębów.  Estetyczne wkłady koronowo – korzeniowe z kompozytu. Gipsowy model zębów.
  Estetyczne wkłady koronowo – korzeniowe z kompozytu wzmocnionego włóknem węglowym. Gipsowy model zębów pacjenta.
 Wkłady koronowo – korzeniowe osadzone w zębach.  Wkłady koronowo – korzeniowe osadzone w zębach.
 Na zdjęciach obok i powyżej widzimy wkłady koronowo – korzeniowe osadzone w korzeniach zębów: tuż po zacementowaniu, po opracowaniu frezem i po procesie kształtowania dziąseł.  Wkłady koronowo – korzeniowe osadzone w zębach.
 Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu w systemie Lava.  Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu w systemie Lava.
 Na zdjęciach wokół widzimy gotową pracę po zacementowaniu. Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu w systemie Lava. Poniżej z lewej dla porównania stan poprzedni.  Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu w systemie Lava.
 Nieestetyczne, stare korony porcelanowe na podbudowie metalowej.  Korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu w systemie Lava.